?

Log in

No account? Create an account
Відкриття виставки авторської ляльки Оксани Смереки-Малик (Львів) «Оксанина лялька» - Культурная жизнь Киева — ЖЖ
Август 12, 2010
07:20 pm

[Ссылка]

Previous Entry Поделиться Next Entry
Відкриття виставки авторської ляльки Оксани Смереки-Малик (Львів) «Оксанина лялька»

19 серпня 2010 року о 18:00 ЗАПРОШУЄМО  ВАС на  відкриття виставки авторської ляльки
Оксани Смереки-Малик (Львів) «Оксанина лялька»1

Виставка "Оксанина лялька" – єдина колекція, створена  циклами: "Карпатія: дівки, газдині, молодиці", "Князівни і боярині", "Львів'янки –  пані та панянки", "Рожеві панни", "Маків цвіт", "Пори року", "Сни серпневого поля" тощо. Майже кожна лялька має своє ім'я і своє "обличчя". Хоч Оксанині ляльки, як і обереги – без облич. А проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, однак Оксана вимотує її на основі, сама ж каже, що її лялька – це "каркасна мотанка".

Ці  ляльки дуже динамічні, неначе в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, а чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав'язати хустку, сплести вінок чи чільце.

Кольори – від яскравих гуцульських мотивів  – до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу. Це наче живий театр.

Колір тканини та її фактура – те, з  чого починається лялька. Оксана каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки – просто бере шматочок тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує.

З чого створена Оксанина лялька? З підручних  матеріалів – обрізків різних тканин, як правило натуральних, залишків біжутерії, які знайдуться у кожної жінки. В  пошані – тканини з бабусиної  і маминої скрині.

2 Очевидно, Оксанину ляльку слід трактувати як подарункову. Стільки радості й свята вона акумулює в собі, що хочеться поділитися цим з іншими. Справді. Лялька може  служити шляхетним подарунком, на рівні з книжкою. Бо це також –  твір.

Скільки часу  і як творилася ця перша в житті авторки колекція, яка налічує понад 70 ляльок? За останні чотири місяці, вибухово. Про «вибух» у вкрай напруженому ритмі ділової жінки ви дізнаєтесь на презентації. 

Про авторку: Оксана Смерека-Малик – за фахом французький філолог, за посадою – багаторічний директор однієї  із львівських  загальноосвітніх  шкіл, яка цього річ реорганізована у Художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка кількох поетичних книг.

Представить авторку її колега по "поетичному цеху" Надія Мориквас, письменниця, головний редактор інтернет-журналу "Річ" (www.ri4.lviv.ua)

Ляльки  на сайті "Рукотвори" (http://rukotvory.com.ua/oksana-smereka-malyk/
Нові поезії та писанки на сайті журналу "Річ": http://www.ri4.lviv.ua/index.php?rubric=space&subrubric=anthology

Вхід  на відкриття виставки вільний! Виставка діятиме з 19 серпня по 31 серпня 2010 року щодня, крім  понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30. ВХІД  У МУЗЕЙ для дорослих - 15 грн.,  для дітей та пенсіонерів - 3 грн. Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29. Телефони  для довідок: (044) 362-44-62, тел./факс: 288-52-10, 288-92-68.
www.honchar.org.ua  e-mail: honchar_museum@ukr.net

3

5

Сайт Международного культурного центра "UA.ProArts" Разработано LiveJournal.com